Plastik Kartvizit Dersleri

Kartvizit uygulamaları

Plastik kartvizitler kendi içinde farklı özelliklerden oluşmaktadır. Bunun etkisi farklı tasarım ve uygulamalara sebeb olacağı için dikkat edilmesi gerekenler ve baskıya hazırlıktaki özellikleri buradan takip edebilirsiniz.

Çalışma alanı 90mmx58mm dir.

Çalışırken kullanacağınız zemin resim ve diğer efek çalışmalarınızı bu alanda uygulamalısınız.

Kesim alanı 86mmx54mm dir.

Tasarım çalışmanız bittikten sonra 86mmx54mm ebadında bir çizgi açarak çalışmanıza ortalayınız. Bunun sonunda kesilmesini istemediğiniz yazı, logo, resim vb. gibi özellikleri kesim çizginizden en az 2mm içeride olmasına özen gösteriniz.  

Yaldız ve Lak Uygulamaları

Yaldız ve lak uygulamalarında kartvizit çalışmanızı bitirdikten sonra yanına çalışmayı kopyalayarak yaldı veya lak görünmesini istediğiniz alanlar hariç geri kalan tüm zemin resim ve bilgiler silinmesi gerekmektedir.

Daha sonra kalan yaldız olması gereken kısımlar tek renk magentaya lak görünmesi gereken kısımları ise başka bir renge çevrilerek tarafımıza iletebilirsiniz. Daha geniş bilgi için yan tarafdaki resimli anlatımı inceleyebilirsiniz.

PVC Kartlarda Değişkenlik

Plastik Kart imlatında pvc nin üzerine UV makinelerde baskı yapıldıktan sonra sıcak pres uygulanarak üretim yapılmaktadır. Bu üretim şeklinde parlak yüzey mat yüzey ve çeşitli yüzey desenleri uygulayarak kart çeşitleri sunmaktayız. Çalışmalarımızı bu tür farklılıklara göre uygulamamız kartvizitimizin kalitesini dahada arttıracaktır. Örneğin: Parlak renkler kullanarak mat yüzey imal edilmesini isterseniz çıkacak üründen hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Mümkün mertebe kartvizitinizi canlı görünmesini istiyorsanız parlak yüzey kullanmanız tok bir görüntü istiyorsanızda mat bir yüzey kullanmalısınız. Tasarımlarınızıda bu şartlara göre uyarlarsanız verimi son derece iyi kullanmış olursunuz.

Özel Kesime Dikkat

Plastik kartlarımızda özel kesim istendiği takdirde unutmayınki pvc imalatında poza olayımız yoktur. Ölçülerimizde kesim yapılırken şaşmalar olabilir. Çünkü sıcak pres uygulanırken yüzeylerde milimetrik sünmeler kesimde hafif sıkıntılara neden olabilir. Özel kesim plastik işimiz var ise mümkün mertebe bizimle irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Plastik Kartvizit Dersleri